Drukuj

Pomysłodawcy i organizatorzy Napoleoniady podjęli decyzję o nadaniu jonkowskiej imprezie logotypu, który ma byc jednoznacznie kojarzony z rekonstrukcją. Prezentowane poniżej logo składa się z czterech zasadniczych elementów, z których trzy są stałe, jedeń zaś ruchomy.

Podstawowy wzór składa się z imitacji francuskiego kapelusza (bikord), na którym znajduje się trójkolorowa kokarda z piórem. Według założeń, ten drobny element dekoracyjny ma symbolizować tarczę strzelecką i nawiązywać do drugiego dnia imprezy (zawody strzeleckie z broni czarnoprochowej - przyp. aut.).
Trzecią częścią nieruchomą jest nazwa przedsięwzięcia wzbogacona o element ruchomy, czyli kolejny rok przeprowadzenia imprezy (obecnie 2009). Całość wykonana jest w czterech kolorach: białym (tło, element kokardy oraz pióro), czerwonym (element kokardy), niebieskim (element kokardy) oraz czarnym (kontury kapelusza, tarczy i pióra, a także napisy).
W związku z licznymi propozycjami forumowiczów oraz miłośników Napoleoniady, proponujemy także wzór logotypu z dodatkowoą informacją o miejscu imprezy. Różni się on dodaniem nazwy JONKOWO. Zamierzeniem organizatorów jest jednak wypromowanie samego wizerunku kapelusza [wraz z piórem], ktory będzie rozpoznawalnym i kojarzonym z jonkowską rekonstrukcją znakiem.

 

Logo Logo